Instagram Videolarını İndirme Yöntemleri

Instagram Videolarını İndirme Yöntemleri

Instagram Videolarını İndirme Yöntemleri

Instagram ilk çıktığı zamanlarda yalnızca bir fotoğraf paylaşma platformu olarak ön plana çıkmıştı. Facebook gibi bir sosyal medya devi varken instagramın başarılı olmasına pek inanılmıyordu. Fakat zamanla bu basit uygulama gelişe gelişe öyle bir noktaya geldiki, günümüzde hemen hemen tüm akıllı telefonu olan kişilerin bir instagram hesabı bulunuyor. Paylaşım yapılmasa dahi başkalarının paylaştıklarının takip edilmesini sağlayan instagramda insanlar boş vakitlerini gayet eğlenceli bir şekilde geçirebiliyorlar.

Instagram ilk olarak fotoğraf dışında bir paylaşıma 2013 yılında video paylaşımıyla izin verdi. 2013 yılının Haziran ayında çıkan güncellemede kullanıcıların telefonlarından sadece fotoğraf değil, videolar da seçmesine izin verildi ve Instagram resmen bir çığır atladı. O dönemde yalnızca 15 saniyelik videolara izin verilse de, o dönemde meşhur olan 7 saniyelik vine videolarını instagram üzerinden izlemek bile bu özelliğin kıymetini ortaya koyuyordu.

Instagram uzun yıllar süren istatistiki bilgi araştırmalarından sonra videoların instagram oldukça popüler bir araç haline geldiğini keşfederek 15 saniyelik sınırı 2016 yılının Mart ayında 60 saniyeye yükseltti. Bu da adeta bir meydan okumaydı. Artık youtube gibi dev video platformlarıyla bile yarış haline girebilecek bir uygulama olma yolunda emin adımlar atılmıştı. Şimdilerde ise IGTV güncellemesiyle birlikte çok daha uzun videolar dahi paylaşılabiliyor.

Instagramda video paylaşmak ya da izlemek oldukça güzel bir zaman geçirme aracı. Fakat bazen bu videoları telefona indirip WhatsApp üzerinden arkadaşlara gönderme ihtiyacımız da olmuyor değil. Bu sebeple instagram tarafından direk indirilmesine izin verilmeyen bu videoların nasıl indirileceğini bilmemiz gerekir. Öncelikle telefonu Android işletim sistemini kullananların yapması gereken ilk şey Snaptube isimli uygulamayı telefonlarına yüklemek olmalıdır. Sonrasında bu uygulama sayesinde dilediğiniz instagram videosu dilediğiniz kalitede telefonunuza indirilebilir. Bu videolar daha sonra başkalarına da gönderilebilmektedir.

Instagram videolarını telefonunuza değilde bilgisayarınıza indirmek isterseniz yapmanız gereken Google arama motorunda ufak bir arama yapmak ve kaliteli bir instagram bvideo indirme sitesine girmektir. Bu sitelerde videonun bağlantısını yapıştırdıktan kısa bir süre sonra videonuzu bilgisayarınıza indirmeye başlayabilirsiniz.

2019-10-31 00:02:08

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram beğeni satın al

instagram beğeni satın al

Çok fazla kullanılmaya başlanmış olan İnstagram, birçok insanın birbirlerini takip etmesi, anılarını paylaşması nedeni ile hayatımızın önemli bir parçası halini almıştır. İnsanlar

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları Yaklaşık 800 milyonun üzerinde bir kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’ın üyeleri arasında öğrencilerden, üst yöneticilere kadar

Instagram Hesap Dondurma 2019

Instagram Hesap Dondurma 2019

Instagram Hesap Dondurma 2019     2010 yılında yayınlanan ve kısa süre sonra Facebook tarafından satın alınan dünyaca ünlü fotoğraf uygulaması Instagram, gerçekleşen 1 milyar