instagram video görüntüleme

instagram video görüntüleme

Instagram kullanıcılarının birçoğu Instagram'ı sadece fotoğraf paylaşımı için kullanmaktadır. Yani aslında videolar fotoğraflara göre daha az oranda paylaşılmaktadır. Ancak son zamanlarda video türündeki gönderilerin de paylaşımı giderek artma eğilimindedir. Hatta bazı sosyal medya uzmanları tarafından yapılan araştırmalara göre; uzun vadede paylaşılan video sayılarının, fotoğraf sayılarına oldukça yaklaşılacağı ifade edilmektedir. Son zamanlarda Instagram'da video görüntüleme sayısı oldukça önemli bir ölçüt haline gelmeye başlamış, insanların çok önem verdiği bir  durum haline gelmiştir.

Instagram'da paylaşılan videoların görüntülenme sayısını artırmak için birçok yol kullanılmaktadır. Bu yollardan bazıları teknik olarak yapılacak hazırlıklar iken diğer başka bir yöntem ise sahte görüntüleme sayısı, görüntüleme hilesi ya da Instagram video görüntülemesi satın alma gibi yolları kapsamaktadır. Biz de sizlere bu konuda yardımcı olmak adına bu yazıyı yazma gereksinimi duyduk. 

Instagram'da Video Görüntülenme Sayısını Nasıl Artırabiliriz?

Instagram'da video görüntüleme sayısı bu kadar önemli hale geldiği ve önem verildiği için öncelikle videolarınızın kalitesini ve niteliğini artırmalısınız. Günümüzde özellikle sosyal medya platformlarında paylaşmak için video çekmek amacıyla kameralar ve fotoğraf makinelerine olan ilgi artmaktadır. Bunları kullanmak videonuzun kalitesini arttırma konusunda size yarar sağlayacak ve dolayısıyla görüntülenme sayısı artacaktır. Ayrıyeten video sürelerinin de makul olarak ayarlanması oldukça önemli bir noktadır.

Instagram'a son dönemlerde gelen video güncellemesi sayesinde video beğenisi yerini, izlenme sayısı almıştır. İzlenme sayısının mantığı ise oldukça basit şekilde açıklanmaktadır. Her video görüntülenmesinde sayı bir bir artmaktadır. Son zamanlarda, bilhassa sosyal medyada video paylaşmanın önemi ve sıklığı giderek artmaya başlamıştır. Eskiye göre yaklaşık iki katına çıkan video izleme sayısı sayesinde kullanıcılar da gelir anlamında da oldukça büyük paralar kazanmaktadır.

Eskiden Instagram'da yapılan video paylaşımlarının süresi sadece 15 saniye ile kısıtlı iken günümüzde bu süre gerçekleştirilen güncellemeler sayesinde 1 dakikaya kadar çıkmıştır. Bu sürenin ilerleyen zamanlarda daha da artacağı konuşulmaktadır. Ayrıca gelen yeni güncellemeler sayesinde videoyu paylaşan kullanıcı, videonun kim tarafından görüntülendiğini ve videonun ne kadar izlendiği gibi verileri de kendi hesabında görebilmektedir.

2019-09-13 03:27:10

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram yorum hilesi

instagram yorum hilesi

Instagram'da Yorum Hilesi Sosyal medya platformları son dönemlerde özellikle de Instagram, birçok amaç için kullanılmakta olan bir platform haline geldi. Popülarite kazanmak ise bazı kullanıcıların

Instagram İzlenme Satın Al

Instagram İzlenme Satın Al

Instagram İzlenme Satın Al    Mobil dünyanın artan teknolojik gelişimleri dijital reklamların son yıllarda fizikî reklam materyallerine kıyasla daha çok rağbet görmesinin önünü

Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş    Sosyal medya otoritesi Instagram’da son yıllarda etkileşim artırmak ve doğal şekilde takipçi kazanmak için uygulanan popüler çekiliş metodu, çeşitli uygulamalar