instagram video görüntüleme

instagram video görüntüleme

Instagram kullanıcılarının birçoğu Instagram'ı sadece fotoğraf paylaşımı için kullanmaktadır. Yani aslında videolar fotoğraflara göre daha az oranda paylaşılmaktadır. Ancak son zamanlarda video türündeki gönderilerin de paylaşımı giderek artma eğilimindedir. Hatta bazı sosyal medya uzmanları tarafından yapılan araştırmalara göre; uzun vadede paylaşılan video sayılarının, fotoğraf sayılarına oldukça yaklaşılacağı ifade edilmektedir. Son zamanlarda Instagram'da video görüntüleme sayısı oldukça önemli bir ölçüt haline gelmeye başlamış, insanların çok önem verdiği bir  durum haline gelmiştir.

Instagram'da paylaşılan videoların görüntülenme sayısını artırmak için birçok yol kullanılmaktadır. Bu yollardan bazıları teknik olarak yapılacak hazırlıklar iken diğer başka bir yöntem ise sahte görüntüleme sayısı, görüntüleme hilesi ya da Instagram video görüntülemesi satın alma gibi yolları kapsamaktadır. Biz de sizlere bu konuda yardımcı olmak adına bu yazıyı yazma gereksinimi duyduk. 

Instagram'da Video Görüntülenme Sayısını Nasıl Artırabiliriz?

Instagram'da video görüntüleme sayısı bu kadar önemli hale geldiği ve önem verildiği için öncelikle videolarınızın kalitesini ve niteliğini artırmalısınız. Günümüzde özellikle sosyal medya platformlarında paylaşmak için video çekmek amacıyla kameralar ve fotoğraf makinelerine olan ilgi artmaktadır. Bunları kullanmak videonuzun kalitesini arttırma konusunda size yarar sağlayacak ve dolayısıyla görüntülenme sayısı artacaktır. Ayrıyeten video sürelerinin de makul olarak ayarlanması oldukça önemli bir noktadır.

Instagram'a son dönemlerde gelen video güncellemesi sayesinde video beğenisi yerini, izlenme sayısı almıştır. İzlenme sayısının mantığı ise oldukça basit şekilde açıklanmaktadır. Her video görüntülenmesinde sayı bir bir artmaktadır. Son zamanlarda, bilhassa sosyal medyada video paylaşmanın önemi ve sıklığı giderek artmaya başlamıştır. Eskiye göre yaklaşık iki katına çıkan video izleme sayısı sayesinde kullanıcılar da gelir anlamında da oldukça büyük paralar kazanmaktadır.

Eskiden Instagram'da yapılan video paylaşımlarının süresi sadece 15 saniye ile kısıtlı iken günümüzde bu süre gerçekleştirilen güncellemeler sayesinde 1 dakikaya kadar çıkmıştır. Bu sürenin ilerleyen zamanlarda daha da artacağı konuşulmaktadır. Ayrıca gelen yeni güncellemeler sayesinde videoyu paylaşan kullanıcı, videonun kim tarafından görüntülendiğini ve videonun ne kadar izlendiği gibi verileri de kendi hesabında görebilmektedir.

2019-09-13 03:27:10

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme    Sosyal medya platformlarının amiral gemisi Instagram, dönem dönem yaptığı güncellemeler ile fotoğraf düzenleme uygulamaları başta olmak üzere birçok uygulamaya

Instagram İzlenme Satın Al

Instagram İzlenme Satın Al

Instagram İzlenme Satın Al    Mobil dünyanın artan teknolojik gelişimleri dijital reklamların son yıllarda fizikî reklam materyallerine kıyasla daha çok rağbet görmesinin önünü

Instagram Takip Etmeyenleri Silme Programı

Instagram Takip Etmeyenleri Silme Programı

Instagram Takip Etmeyenleri Silme Programı Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram; insanların boş vakitlerini keyifli bir şekilde geçirebilecekleri bir platform olma