Instagram takipçi sayısı arttırma

Instagram takipçi sayısı arttırma

Instagram'da takipçi artırma yani Instagram'daki hesabımızı takip edenlerin sayısını artırma isteği son dönemlerde oldukça fazla önemsenen bir konu haline getirildi ve geldi. Sosyal medya platformlarında takipçi sayısını çoğaltmak pek çok kullanıcın uzun zamandan beri uğraştığı fakat başarılı olamadığı konulardan bir tanesidir. Instagram’da kimi kullanıcılar gönderi altına tonla etiketler ile dolu paylaşımlar, kimileri ise konu ile ilgisi olmayan paylaşımlar yaparak takipçi kazanabileceklerini umuyor. Instagram'da takipçi sayısını artırmak birçok kullanıcı için hiç de kolay bir durum değildir. Ancak biz size bu yazımızda bu işin sanıldığı kadar da zor olmadığını açıklamaya çalışacağız.

Hashtag (Etiket) Kullanımı

Instagram hashtag kullanımında Twitter'dan sonra gelen en güçlü sosyal medya platformlarından biridir. Instagram'da her bir gönderinin altına en fazla 30 tane hashtag yazılabilmekte. Ancak bazı kullanıcılara bu 30 limiti pek de yeterli gelmemekte. Çünkü bu kullanıcılara göre ne kadar çok hashtag o kadar çok takipçi demek. Fakat bu yöntem pek kalıcı bir yöntem değildir. Hashtag kullanımı ile o anlık 15-20 takipçi kazanabilirler ancak bu takipçilerin çok az bir kısmı kalıcı olarak takip etmektedir. Bu sayının çoğu daha sonradan takipten çıkmaktadır. Kalıcı takipçi kazanmak için daha az sayıda ve konu ile alakalı hashtagler kullanmalısınız.

Alakalı Paylaşımlar

Yukarıda belirttiğimiz gibi alakalı paylaşımlar yapmak ve bununla ilgili konu etiketleri yazmak çok önemlidir. Instagram kullanıcısının, eğer takipçi sayısını artırmak istiyorsa; belli bir çizgisi olmalıdır. Bir gün bir konu ile alakalı diğer gün başka bir konu ile alakalı paylaşımlar yapmak kullanıcıya kalıcı takipçi kazandırmaz. Çünkü sizi takip eden kullanıcı kendine uygun, ilgi alanına uygun alakalı paylaşımlar yaptığınız için sizi takip edecektir. Aksi durumda kısa süre içinde takip etmeyi bırakacaktır.

Periyodik Paylaşımlar

Periyodik paylaşımlar anlattıklarımız arasından en önemlisi diyebiliriz. İnsanlar bir kullanıcıyı takip ettiklerinde o kullanıcının periyodik aralıklarla paylaşım yapmasını bekler. Takipçilerin, söz konusu kullanıcıyı unutmamaları ve takipten çıkmamaları için kullanıcının çok ara vermeden paylaşımlarına devam etmesi gerekmektedir. Kalıcı takipçi kazanmak isteyen her kişinin yapması gereken davranış budur.

2019-08-12 02:49:13

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?                 7’den 70’e her kesime hitap eden en popüler sosyal medya

Instagram Beğeni Hilesi 2019 Şifresiz

Instagram Beğeni Hilesi 2019 Şifresiz

Instagramda Şifresiz Beğeni Hilesi                 Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarının

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları                 Geçtiğimiz günlerde instagram tarafından yapılan bir güncelleme