Instagram Şifremi Unuttum

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram Şifremi Unuttum

                Dünyada artan sosyal medya kullanımı bir nevi insanları telefona bağımlı hale getirdi. Önce facebook, sonrasında twitter ve instagram gibi platformlar insanları kendisine öyle bir alıştırdı ki kimsenin elinden telefon düşmez oldu. Son birkaç yıl içinde ise sosyal medya mecrası o kadar çok genişledi ki, Youtube, Digg, Google +, Snapchat, Tiktok ve daha birçok uygulamanın her birinin şifresini akılda tutmak oldukça zorlaştı.

                Bu sosyal medya platformlarından en çok tercih edilenlerinden biri fotoğraf paylaşımı, hikayeler ve kısa videolar paylaşılabilen popüler Instagram uygulamasıdır. Instagram ilk olarak 2010 yılının Ekim ayında kurulmuş ve ilk etapta sadece fotoğraflara dijital filtreleme uygulanmasına olanak tanıyan bir uygulama olmuştur. Kısa sürede popüler hale gelen uygulama çok kısa bir süre sonra 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınarak bambaşka bir boyut kazanmıştır.

                Gün geçtikçe yeni yeni özellikler kazanan instagramda kullanıcıların en büyük kabusu instagram şifresini unutmaktır. Çünkü onlarca farklı uygulamaya farklı şifreler veren kullanıcılar genellikle kafa karışıklığı yaşarlar. Genellikle telefona kurulan instagram uygulamasına bir defa giriş yapan ve belki yıllarca tekrar şifre girmek zorunda kalmayan kullanıcılar telefonlarını fabrika ayarlarına çevirdiklerinde ya da yeni bir telefona geçiş yaptıklarında mutlaka instagram şifremi unuttum butonuyla bir münasebet yaşamaktadırlar.

                Instagram şifresinin unutulması durumunda yapılması gerekenler aslında çokta zor değildir. İlk olarak size tavsiyemiz instagram giriş sayfasında “Facebook ile Giriş Yap” menüsüne tıklamaktır. Eğer facebook girişi yapabiliyorsanız, bu otomatik olarak ilişkili instagram hesabınıza da bağlanabileceksiniz anlamına gelmektedir. Fakat facebook şifrenizi de bilmiyorsanız ya da facebook hesabınız yoksa/instagramla bağlantılı değilse bu sefer “Instagram şifremi unuttum” butonunu tıklamanız gerekiyor. Bu aşamada tek yapmanız gereken ilgili bölüme kayıtlı e-mail adresi, telefon numarası ya da instagram kullanıcı adınızdan herhangi birini yazmak ve “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklamak. Bu adımdan sonra “Teşekkürler! Şifreni yenileme bağlantısı için lütfen ********@*mail.com adresine gelen e-postayı kontrol et.” şeklinde bir mail alacaksınız. Gelen maildeki şifre yenileme butonuna tıkladıktan sonra sorunsuz bir şekilde şifre değişikliğinizi gerçekleştirebilir ve Instagram keyfine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

2019-09-28 02:45:13

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram takipçi sayısı arttırma

Instagram takipçi sayısı arttırma

Instagram'da takipçi artırma yani Instagram'daki hesabımızı takip edenlerin sayısını artırma isteği son dönemlerde oldukça fazla önemsenen bir konu haline getirildi ve geldi. Sosyal medya

Instagramda Kolay Yoldan 10,000 Takipçiye Ulaşma Yöntemleri

Instagramda Kolay Yoldan 10,000 Takipçiye Ulaşma Yöntemleri

Instagramda Kolay Yoldan 10,000 Takipçiye Ulaşma Yöntemleri                 Dünyanın en büyük sosyal medya araçlarından

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?                 7’den 70’e her kesime hitap eden en popüler sosyal medya