Instagram Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Instagram Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Instagram Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

                Facebook tarafından 2012 yılında satın alınan ve yükselen ivmesiyle hemen hemen her akıllı telefonda yerini alan Instagram uygulamasına birden fazla hesapla giriş yapmak mümkündür. Fakat birden çok hesap sahibi olmak zaman zaman insanın şifreleri karıştırmasına ve hesaba giriş yapamamasına da sebep olmaktadır. Bu yüzden ihtiyaç durumunda instagram şifre sıfırlama nasıl yapılır öğrenmeniz gerekiyor.

                Öncelikle yapmanız gereken şey instagram giriş ekranına geldiğinizde “Şifreni mi unuttun?” yazısına tıklamak. Daha sonra gelecek sayfada sizden kullanıcı adınız, telefon numaranız ya da e-posta adresiniz istenecek. Bu 3 bilgiden hangisini girerseniz girin, sıfırlamak için gerekli olan link e-mail adresinize gönderileceği için kesinlikle e-mail adresine erişebiliyor olmanız gerekiyor. İlgili alana belirttiğimiz 3 bilgiden biri girildikten sonra “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklamalısınız. Daha sonra aşağıda e-mail adresinize bir e-posta gönderildiğine dair bir bildirim gelecek. Bu aşamadan sonra şifrenizi sıfırlamak için e-mail adresinize girerek son gelen mailden “Şifremi Sıfırla” butonuna basmanız gerekiyor.

                E-mail adresinize gelen linki açtığınız zaman size yeni belirleyeceğiniz şifre 2 defa sorulacaktır. Üst ve alttaki boşluğa birebir aynı şifreyi girmeli ve mümkünse bunu kenara not etmelisiniz. Instagram şifre sıfırlama esnasında dikkat etmeniz gereken şey oluşturacağınız şifrenin en az 6 karakter içermesidir. Daha az karakter girmeniz durumunda hata alacak ve yeni bir şifre oluşturmanız istenecektir. Bunun yanında “111111” ya da “123456” gibi basit şifreler belirlemeye çalıştığınız taktirde “Bu şifreyi tahmin etmek çok kolay. Lütfen yeni bir şifre oluştur.” Şeklinde bir hata ile karşılaşacaksınız. Bizim sizlere tavsiyemiz en az 8 karakterli ve içerisinde en az 1 harf ve 1 rakam olan bir şifre belirlemenizdir. Uygun bir şifre oluşturarak altta bulunan “Şifreyi Yenile” butonuna bastıktan sonra Instagram hesabınızın şifresi sıfırlanacak ve yeniden kullanıma hazır olacaktır.

                Instagram şifrenizi unuttuysanız direk şifre sıfırlama seçeneğini seçmeden de hesabınıza yeniden ulaşmak mümkündürAaynı e-posta adresiyle açılmış olan facebook aracılığı ile giriş seçeneğini seçmeniz durumunda instagram şifreniz olmadan hızlı bir şekilde girişinizi sağlayabilirsiniz.

2019-09-28 02:43:30

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş    Sosyal medya otoritesi Instagram’da son yıllarda etkileşim artırmak ve doğal şekilde takipçi kazanmak için uygulanan popüler çekiliş metodu, çeşitli uygulamalar

Instagram’da Ürün Satışı Yapmak

Instagram’da Ürün Satışı Yapmak

Instagram platformunun günlük kullanıcı sayısı yaklaşık 400 milyon. Her ay ise 600 milyonun üzerinde kullanıcı Instagram üzerinden fotoğraf ve video paylaşıyor. Yani kısaca Instagram, ürün

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları                 Geçtiğimiz günlerde instagram tarafından yapılan bir güncelleme