instagram mavi tik

instagram mavi tik

Instagram'da Mavi Tik Almak


“Mavi tik” yani bir diğer ifade ile "doğrulanmış rozet" popüler bir kişinin, tanınmış bir şahsın, küresel bir markanın ya da ürünün; gerçek hesabı olduğunu belirtmek adına Instagram kullanıcı adının yanında konumlu bir onay sembolüdür. Instagram tarafından onaylanmış bir hesap olan rozetli hesaplar; tescillenmiş markaları ve ünlü şahıs profillerini; fan sayfalarından ve fake hesaplardan ayırmanın en kolay yoludur.

İşletmenize ya da kendinize ait Instagram hesabınıza “mavi tik” yani onaylı rozeti takarak klasmanınızı bir anda göklere çıkarabilirsiniz. Yalnız bu mavi tik sahibi olmak öyle sanıldığı kadar kolay elde edilen bir şey değildir. Doğrulanmış rozete sahip olabilmek için bazı şartları yerine getirmek zorundasınız. Bu yazımızda biraz bu süreçten bahsedeceğiz.

Instagram'da Doğrulanmış Rozet Alma Süreci

Instagram doğrulanmış rozeti vermeden önce nelere dikkat ediyor, ne gibi özellikler arıyor gibi birçok soru görüyoruz. Bu sorulara bir açıklık getirmek adına bazı şeylere değineceğiz. Instagram geçtiğimiz sene yaptığı güncellemelere dahil olarak farklı bir olanak daha sundu. Bu; uygulama içinde direkt doğrulama talebi gönderebilmekti. Artık uygulama içinde kolay şekilde basit bir eklenti ile mavi tik başvurusu yapılabiliyor. Ama bu demek değildir ki her Instagram kullanıcısı bu rozete sahip olacaktır. Bu rozeti elde edebilmek için halka açık bir marka sahibi olmanız ya da az da olsa bir üne sahip olmanız gerekir.

Mavi tik başvurusu yaptıktan sonra yapılacak tek bir şey var ki; o da beklemek. Instagram tarafından olumlu ya da olumsuz bir dönüş mutlaka oluyor. Doğrulanmış rozet sahibi olabilmeniz için az da olsa ünlü biri olmanız, tescilli ve bilindik bir marka sahibi olmanız sizin avantajınıza olacaktır. Aksi taktirde bu rozeti elde etmeniz çok zor.

Instagram'da Mavi Tik Almak

Doğrulanmış rozet başvurusuna Instagram uygulamasında ayarlar kısmından erişebilirsiniz. Kullanıcı adınızı, kimlik bilgilerinizi yazmak zorundasınız eğer rozet sahibi olmak istiyorsanız. Eğer gerçek kişilik hesabıysanız kimlik bilgileri, işletme hesabıysanız vergi levhası bilgileri bu başvuru için gereklidir. Eğer Instagram, bu bilgilerde yanlış veya hatalı bir bilgi olduğuma kanaat getirirse hesabınızın silinme riskinin bulunduğunu unutmayınız.

2019-08-12 02:36:14

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları Yaklaşık 800 milyonun üzerinde bir kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’ın üyeleri arasında öğrencilerden, üst yöneticilere kadar

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram Şifremi Unuttum                 Dünyada artan sosyal medya kullanımı bir nevi insanları telefona bağımlı hale

Instagram Hesabını Facebook ile İlişkilendirme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabını Facebook ile İlişkilendirme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabını Facebook İle İlişkilendirme Nasıl Yapılır? Instagram ve facebook uygulaması, birbirleri ile oldukça uyumlu çalışıyor. Çünkü ikisi de aynı şirketin. Yani tek bir yere