instagram keşfette çıkma

instagram keşfette çıkma

Instagram'da Keşfet Bölümü

Instagram keşfet, dikkatinizi çeken ve gündemde olan paylaşımların gösterildiği bir bölümdür.Yani aslında, anlık olarak beğenisi, paylaşımı çok olan gönderileri, fotoğrafları, konuma göre storyleri ya da kullanıcıların paylaştığı storyleri gösteriyor.
Ayrıca keşfet bölümü; takipçi sayınızın artmasını ve hesabınızın çok etkileşimi almasını sağlayabilir.
Instagram keşfette çıkma
 için bazı konularda birkaç adım önde olmanız gerekmektedir. Yani azımsanmayacak bir miktarda takipçi sayısına ve etkileşim oranına sahip olmanız gerekmektedir. Bunu sağlamak için de izleyeceğiniz adımları aşağıda en basit şekilde anlatmaya çalıştık.

Nasıl Keşfet Bölümünde Gözükürüz?

Instagram'ın keşfet bölümünde gözükmek için öncelik olarak paylaşacağınız fotoğraf ya da videolara mutlaka etiket ekleyiniz. Etiketlerinizin sayısının 5 veya 6 dan fazla olmamasına dikkat ediniz. Bunun dışında hangi alanda keşfet bölümünde çıkmak istiyorsanız o alana ait paylaşımları beğenmeyi, sayfaları takip etmeyi unutmayınız. Mesela yemek üzerine bir paylaşım yapıyorsanız, başta ev gereçleri, mutfak eşyaları gibi buna benzer birçok sayfanın paylaşımlarını beğenmeli ve bu sayfaları takip etmelisiniz. Kısa zamansa sizin gönderilerinizin de keşfete düşmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram'da keşfet bölümünde gözükmek için yapacaklarınız tabii ki bunlarla sınırlı değil. Bir diğer şart ise profilinizin herkese açık durumda olması gerekiyor. Paylaşımlarınızın mutlaka yorum alması ve kitlelerce benimsenmiş insanların mutlaka beğenmesi gerektiğini göz ardı etmeyiniz. Paylaşımlarınızda ne kadar fazla uzun yorum var ise, ne kadar çok beğeni var ise, ilgili etiketler var ise kefşete düşme ihtimaliniz de o kadar çok olacaktır.

Instagram'da Keşfet Bölümündeki Hikayeler

Instagram’a gelen hikayeler eklentisi ile yani Instagram Stories özelliği ile Instagram kullanım oranını daha da artırdı. Story özelliği keşfet kısmına da eklendikten sonra artık Instagram uygulaması eskisine oranla daha sıklıkla kullanılmaya başlandı. Öyleyse bir diğer soru da Instagram keşfet bölümündeki hikayeler neye göre çıkıyor? Instagram keşfet bölümündeki hikayeler; sizlerin ilgilendiğiniz, takipte olduğunuz, beğendiğiniz hesapların hikayelerinden otomatik olarak eklenir. Yani sizler sürekli olarak gezi, eğlence üzerine Instagram'da aktifseniz buradaki hikayelerin içeriği de gezi, eğlence üzerine olacaktır. Bunun tam aksine Instagram keşfet bölümüne çıkmamak için ise hesabınızı gizliye almak yeterli bir önlem olacaktır.

2019-08-31 02:44:45

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları                 Geçtiğimiz günlerde instagram tarafından yapılan bir güncelleme

Instagram Takip Etmeyenleri Silme

Instagram Takip Etmeyenleri Silme

Instagram Takip Etmeyenleri Silme İnternet dünyasının derinliğinde kaybolmak ve boş zamanlarını eğlenceli şekilde geçirmek için en büyük uğraş şüphesiz facebook veya instagram uygulamalarıdır.

instagram beğeni

instagram beğeni

instagram Beğeni İnternet teknolojisini doyasıya yaşadığımız bu günlerde çağın belki de en aktif, en fazla kullanıcıya sahip, dünyadan her insanı bir araya toplayabilecek kapasitede olan