Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları

Instagram İçerik Zamanlama Özelliğinin Faydaları

Yaklaşık 800 milyonun üzerinde bir kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’ın üyeleri arasında öğrencilerden, üst yöneticilere kadar birçok farklı demografik yapılardan kişiler yer almakta. Instagram platformu, sadece selfieler veya hikayeler paylaşmak için kullanılmıyor, işletmeler ve markaların pazarlama faaliyetleri için de sıklıkla kullanılan bir platformdur.

Instagram gün geçtikçe büyüyen popülerliğini ve gücünü artırmak için işletme profillerine artık sosyal medya paylaşımı özelliğini de getirdi. Bundan sonra marka hesapları yöneten hesap sahipleri, Instagram içeriklerini istedikleri zaman planladıkları şekilde yayınlayabilecekler.

Getirilen bu özelliğin, şimdilik sadece işletme hesaplarında hizmete sunulmakta. İçerik zamanlama özelliğinin kısa süre sonunda işletme hesabı olmayan norma kullanıcılara da açılması bekleniyor.

Instagram tarafından getirilen bu içerik zamanlama özelliği, platformun içine entegre edilmedi. Sosyal medya hesap sahiplerinin bu özelliği kullanabilmeleri için ek olarak üçüncü parti uygulamalardan destek alması gerekmekte. Eğer siz de her şeyi tek bir yerden halletmek istiyorsanız, Hootsuite, Sprout Social veya Instagram – Facebook partneri herhangi bir servisin sunduğu ücretli sürümünü kullanmanız gerekmekte. Bu sayede şirketler, bir defada birçok paylaşımı zamanlayabiliyor ve istedikleri gibi içerikleri kolayca yönetebiliyorlar.

İşletme hesabına sahip olmanın ise bir çok avantajı bulunuyor. Instagram işletme hesabı olmadan önce firmalar web sitelerinin adreslerini profillerine yazıyorlardı. Instagram’ın işletmelere yönelik işletme hesabında ise firmalar iletişim bilgilerini tıklanabilen linklerle sunabiliyorlar. Bu kolaylık sayesinde müşteriler firmaya telefon, e-posta veya haritadaki GPS konumundan çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

İşletme hesabına sahip olmanın bir diğer avantajı ise Instagram’ın analiz araçlarına ulaşabilk. Instagram performansınız hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bu araçla; performans, erişim, etkileşim, demografik özelliklere göre sınıflandırma, paylaşım için en uygun saatler, konum hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Eğer bir Instagram işletme hesabına sahip iseniz reklam oluşturmak ve mesajınızı iletmek istediğiniz hedef kitlenize ulaştırmak için hedefleme yapmak çok daha kolay ve çok daha etkili yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yaptığınız bir paylaşımı hedef kitlenize tanıtmak için sadece tanıtım butonuna basmanız yeterli olacaktır. Instagram Reklamları ile beraber bir hedef kitle belirleyebilir ve bütçeniz doğrultusunda reklamınızın ne kadar süre yayında kalması gerektiğini ayarlayabilirsiniz.

2019-11-05 03:34:23

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Yorum Satın Al

Instagram Yorum Satın Al

Instagram Yorum Satın Al    2010 yılında yayın hayatına başlayan ve bir süre sonra Facebook tarafından satın alınmasının ardından astronomik bir hızla küresel ölçekte büyüme

Instagram Takipçi Hilesi

Instagram Takipçi Hilesi

Instagram Takipçi Hilesi                 Instagram kullanıcılarının genellikle istedikleri en önemli şey takipçi sayısının

Instagram Takibi Bırakanları Toplu Silme

Instagram Takibi Bırakanları Toplu Silme

Instagram Takibi Bırakanları Toplu Silme                 2012 yılında dünyanın sosyal medya devi facebook tarafından satın