Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?

Instagram Hashtag Kullanım Sınırı Ne Kadar ?

                7’den 70’e her kesime hitap eden en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram’a her yeni sürümde onlarca yeni özellik ekleniyor. Özellikle video paylaşımlarına da ilk olarak 1 dakikalık sınırlı bir şekilde izin verilmesi, daha sonra ise uzun videolara izin verilmesi instagramı insanların hayatının vazgeçilmez bir parçası yapmayı başardı. Instagramda hiç kimseyi takip etmeseniz dahi keşfet bölümünü kullanarak dikkat çekici paylaşımları girdiğinizde adeta kayboluyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

                İlk olarak twitter’da ortaya çıkan hashtag kavramı kısa sürede diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi instagramda da yerini aldı. Bir kişinin arama yaptığında anahtar kelime ile diğer benzer içeriklere de ulaşmasını sağlayan hashtagleri paylaşılan bir fotoğraf ya da videonun altına etiket olarak koyan kişiler, yayınladıkları paylaşıma daha fazla ilgili kişinin ulaşmasını sağlayabiliyorlar. Tabi bu durumu da interneti yaptıkları spam paylaşımlarla çöplük haline getirmek isteyen kişiler fazlasıyla kullandılar. Bu durumu minimuma indirerek kullanıcıların da mağduriyet yaşamaması adına instagram hashtag kullanım sınırı 30 hashtag olarak sınırlandırılmıştır. Paylaşım açıklama kısmına 30’dan fazla hashtag yazılması durumunda ise bir hatayla karşılaşıyorsunuz ve paylaşımınız yayınlanmıyor.

                Türkçe’de diyez işareti olarak da adlandırdığımız “#” karakteri ile başlayarak sonrasında etiketimizi yazdığımız dizilere hashtag deniyor. Instagram da bu diyez işareti ve sonrasında gelen etiketlerin sayısını otomatik olarak hesaplayarak 30’dan fazla hashtag girip girmediğinizi kontrol ediyor. Bu yüzden eğer abartılı bir şekilde paylaşacağınız şeyi etikete boğmak istiyorsanız, en alakalı 30 tanesini belirlemeli ve ondan sonra paylaşım yapmalısınız. Aksi taktirde bu sınırlamadan da haberiniz yoksa neden bu paylaşımı bir türlü yapamıyorum diye saatler geçirmeniz de mümkündür.

                Instagramda hashtag kullanım sınırı dışında başka sınırlamalar da bulunmaktadır. Örneğin 1 saat içerisinde en fazla başkalarının yayınladıkları paylaşımlardan 350 tanesi beğenilebilmektedir. Başka hesapları takip etme limiti ise 7500’dür. Bu sayıya ulaştıktan sonra yeni birilerini daha takip etmek isterseniz hata ile karşılaşacaksınız. Bu sebeple halihazırda takip ettiğiniz bazı hesapların takibini bırakmak zorunda kalacaksınız.

2019-09-28 02:50:11

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Beğeni Hilesi

Instagram Beğeni Hilesi

Instagram Beğeni Hilesi    Sosyal medya platformlarının son yıllarda en çok rağbet gören isimlerinden Instagram, dijital hayatımızda yer alan rakamlara farklı bir anlam katmayı başardı.

Instagram Takipçi Kasma 300 Takipçi Ücretsiz

Instagram Takipçi Kasma 300 Takipçi Ücretsiz

Instagram Takipçi Kasma 300 Takipçi Ücretsiz Günümüzde insanlar gerçek anlamda çevre edinmek ya da bu çevrede popüler olmaya çalışmaktansa daha çok sosyal medya alanına yüklenmeye başladılar.

Instagram Yorum Satın Al

Instagram Yorum Satın Al

Instagram Yorum Satın Al    2010 yılında yayın hayatına başlayan ve bir süre sonra Facebook tarafından satın alınmasının ardından astronomik bir hızla küresel ölçekte büyüme