Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

Instagram Etiket Kullanımının Faydaları

                Geçtiğimiz günlerde instagram tarafından yapılan bir güncelleme ile birlikte uygulamaya yeni bir özellik gelmesi gerekirken, halihazırda insanlar tarafından kullanılan bir özellik yok edildi. Herkese ilginç gelsede gizliliğe daha fazla önem verici bir hamle olarak değerlendirilen takip ettiklerinin hareket dökümünü görme özelliği kapatıldı. Artık kullanıcılar kendi takip ettiği hesapların kimleri beğendiğini, kimlerle takipleştiğini vb. gibi bilgileri göremiyorlar. Bu ve bunun gibi birçok güncelleme sürekli yapılıyor ve yapılmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

                Instagramın takip özelliğini kaldırması gibi yeniliklerinden en çok ses getireni şüphesiz 2015 yılının Haziran ayındaki Keşfet özelliği olmuştur. Keşfet özelliği ile birlikte gelen yeni arama modu da insanların aradığı şeyleri bulmasını oldukça kolaylaştırdı. Şu anda instagramın alt bölümündeki büyüteç simgesine tıklayınca gelen Keşfet sayfasında sizin ilginizi çekebilecek içeriklerle dolu bir sayfa geliyor. İnsanlar genellikle bu sayfada ilk göze çarpan bir paylaşıma tıklıyor ve peşine o paylaşıma benzer onlarca şeyi aşağıya indikçe buluyorlar. Fakat keşfetteki paylaşımlardan ilgi çeken birşey yoksa ilk yapılan şey en üstteki Ara bölümüne tıklamak oluyor.

                Instagramın arama bölümüne girilince sizi karşılayan sayfa son aradıklarınızın bulunduğu “Başlıca” isimli sekme, onun yanında ise “Hesaplar, Etiketlet, Yerler” isimlerinde 3 sekme yer alıyor. Eğer direk bir kullanıcı adı aranacaksa hesaplar sekmesi, bir konuyla ilgili paylaşım aranacaksa etiketler sekmesi, bir yerle ilgili yapılan paylaşımlar aranacaksa yerler sekmesine basılarak arama yapılıyor. Bu aramalardan en çok kullanılan sekme, en geniş içeriğiyle arama imkanı sunan Etiketler sekmesidir.

                Instagramda bu sekmenin içinde bir etiket aranınca, dünyanın dört bir yanında paylaşılan tüm paylaşımlar bir anda karşınıza listelenir. Bazen bir etkinlik, bazen bir dizi, bazense bir ruh hali etiketlenerek paylaşım yapanlar tüm dünyaya aslında kendi seslerini duyurabilirler. Bu sebeple bir paylaşım yaparken buna hashtag adı da verilen etiket eklemenin büyük önemi vardır. “#” işaretinin devamına paylaşımınızın konusunu kısaca yazarak açıklama bölümüne eklediğinizde bir anda hiç beklenmeyecek kadar takipçi kazanma ihtimaliniz vardır.

                Özellikle bazı ürünlerini instagram üzerinden pazarlamak isteyenlerin en çok kullandığı etiketleme yöntemi sayesinde geniş kitlelere ulaşılabilmektedir. Çünkü insanlar instagramda geçirdikleri boş zamanın büyük bir kısmını hangi konuya merak duyuyorlarsa o konuyla ilgili etiketler arasında dolaşmakla geçirir. Eğer siz de paylaşımızın sadece sayfanızda duran bir paylaşım olması yerine yayılabildikçe yayılan ve popüler olmaya aday olan bir paylaşım olmasını istiyorsanız etiket kullanmayı asla unutmayın.

2019-10-25 03:56:24

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş    Sosyal medya otoritesi Instagram’da son yıllarda etkileşim artırmak ve doğal şekilde takipçi kazanmak için uygulanan popüler çekiliş metodu, çeşitli uygulamalar

Instagram Beğeni Hilesi 2019 Şifresiz

Instagram Beğeni Hilesi 2019 Şifresiz

Instagramda Şifresiz Beğeni Hilesi                 Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarının

instagram beğeni

instagram beğeni

instagram Beğeni İnternet teknolojisini doyasıya yaşadığımız bu günlerde çağın belki de en aktif, en fazla kullanıcıya sahip, dünyadan her insanı bir araya toplayabilecek kapasitede olan