Instagram’da Ürün Satışı Yapmak

Instagram’da Ürün Satışı Yapmak

Instagram platformunun günlük kullanıcı sayısı yaklaşık 400 milyon. Her ay ise 600 milyonun üzerinde kullanıcı Instagram üzerinden fotoğraf ve video paylaşıyor. Yani kısaca Instagram, ürün veya hizmetlerinizi sunabileceğiniz potansiyel müşterilerin milyonlarcası burada yer alıyor. İşletme sahipleri Instagram üzerinden etkili bir satış yapabilmek için ne yapmalı?

Öncelikle işe ticari bir Instagram hesabı açarak başlamalısınız. Instagram’ da ticari bir hesap açmak sizin ulaşılabilirliğinizi artıracaktır. Kullanıcıların yapacakları aramalarda hesabınıza kolaylıkla ulaşabilmesi de satış yapmanıza olanak sağlayacaktır. Yapılan araştırmalara göre Instagram kullanıcılarının %70’i en az bir işletme veya markayı takip etmektedir. Bu yüzden, eğer kişisel bir hesap kullanmaktaysanız bunu ticari bir hesaba çevirerek işletmenizin geleceğine olumlu bir katkı yapabilirsiniz.

Satış yapabilmenin bir diğer unsuru da Instagram biyografisidir. Etkileyici bir Instagram biyografisi hazırlayıp düzgün bir profil resmi ile birlikte kullanıcıların ana sayfanız veya web sitenize direkt olarak yönlendirebileceğiniz linkler ekleyin.

Yapılan son Instagram araştırmasına göre birçok Instagram kullanıcısı, farklı ürün kategorilerinde satış yapan markaları ve ürünlerini görebilmek için Instagram’da hesaplarını takip ediyor. İlgilendiğiniz ürün ne olursa olsun önemli değil. Bu yüzden takipçilerinizin isteyebilecekleri ürünleri güncel olarak paylaşın ve böylelikle işletmenizi güncel tutabilirsiniz.

Fotoğraflar ve videolar da bu platformda oldukça önemli bir etkendir. Paylaşacağınız fotoğrafların veya videoların satışlarınıza pozitif bir etki sağlamasını yanı sıra, markanızı ve ürünlerinizi müşterilerinize duyurmanıza olanak sağlamak gibi bir etkisi de bulunmaktadır. Net ve ilgi çekici fotoğraflar kullanarak hedef kitlenizi etkileyebilr ve satışlarınız artırabilirsiniz. 

Kullanılacak yöntemlerden birisi de müşteri fotoğraflarına yer vermektir. Müşteri fotoğraflarının değerli olmasının nedeni sosyal kanıt adı verilen bir durumu diğer müşterilerinize gösterebilmektir. Fotoğrafların sıradan insanların fotoğraflarından oluşması bu tarz fotoğrafların güçlü etki bırakmasına sebep olacaktır.

Profesyonel bir şekilde hazırlanan fotoğraflar ise; müşterilerinizin ilgisini çekmeyecektir. Bu fotoğraflar müşteriler tarafından daha gerçekçi ve de daha çok dikkat çekici bulacaktır. Yapılan araştırmalara göre, müşterilerin yaklaşık %77’si satın almaya karar vermelerinde gerçekçi fotoğrafların, profesyonel fotoğraflara kıyasla daha etkili olduğunu belirlenmiştir. İnsanlar fotoğrafta gördükleri müşteriyle kendilerini özdeşleştirirler ve fotoğraftaki o ürüne kendilerinin sahip olduklarını hayal ederler.

Bu maddeleri sizler de kendi hesaplarınızda uygulayarak satış miktarlarınız artırabilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

2019-11-03 03:56:04

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram takipçi hilesi

instagram takipçi hilesi

İnsanların son dönemde sosyal medya kullanımı hiçbir dönem olmadığı kadar artış göstermeye başladı. Durum bu şekilde olunca da insanlara çeşitli miktarda değişik sosyal medya platformları

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme    Sosyal medya platformlarının amiral gemisi Instagram, dönem dönem yaptığı güncellemeler ile fotoğraf düzenleme uygulamaları başta olmak üzere birçok uygulamaya

Instagram takipçi sayısı arttırma

Instagram takipçi sayısı arttırma

Instagram'da takipçi artırma yani Instagram'daki hesabımızı takip edenlerin sayısını artırma isteği son dönemlerde oldukça fazla önemsenen bir konu haline getirildi ve geldi. Sosyal medya